Porady na zdrowie. O zębach - Dentyści

Wybielanie cieszyn

Wybielanie zębów


Coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu naszych zębów. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych jest właśnie wybielanie. Istnieje wiele różnych sposobów wybielania zębów, poczyn

Porady na zdrowie. O zębach - Dentyści Wybielanie cieszyn
ając od past wybielających kończąc na specjalistycznych zabiegach w gabinecie dentystycznym. Wybielanie zębów nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych korzyści poza względem estetycznym, który mimo wszystko jest ważnym elementem życia każdego człowieka. W końcu każdy chce wyglądać jak najlepiej i najatrakcyjniej. Dzięki wybielaniu zębów możemy poczuć się lepiej we własnej skórze, poprawić pewność siebie i zacząć częściej się uśmiechać, bo będziemy mieli piękne, białe zęby.


Zęby_człowieka Budowa anatomicznaedytuj

W przypadku chorób przyzębia w wyniku recesji dziąseł odsłania się korzeń anatomiczny, a więc korzeń kliniczny może być bardzo skrócony.


Próg kanału korzeniowego (limen canalis radicis dentis) jest to wystająca w obrębie kanału korzeniowego, blisko komory, część zębiny (np. na środkowym górnym siekaczu wystaje na ścianie dystalnej i mezalnej). Może stanowić przeszkodę przy zgłębnikowaniu i oczyszczaniu kanału.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Ból związany z noszeniem aparatu ortodontycznego


Niemal każda forma leczenia jakiejś wady czy choroby może być powiązana z pewnymi niedogodnościami, dlatego leczenie wady zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego nie jest tutaj wyjątkiem. Jeśli więc ktoś rozważa taką formę leczenie stomatologicznego powinien być świadom pewnego dyskomfortu. Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest zbyt bolesne, jedynie przez pierwszy tydzień można czuć niewygodę z tego powodu. W początkowym okresie zęby mogą boleć, zwłaszcza przy jedzeniu, jednak później to mija. Mycie zębów z nałożonym aparatem wymaga używania specjalnych szczoteczek. Często konieczne są również co miesięczne wizyty u stomatologa, w celu dopasowania łuku aparatu, żeby dobrze spełniał swoją funkcję.